GENEL YAZILAR

Hamilelikte Bebeğin Erkek Olduğunun Belirtileri

Bebeğimin Cinsiyeti Kızmı, Erkekmi ?

Hamilelikte  Bebeğin Erkek Olduğunun Belirtileri:

Kadınlar hamile olduğunu öğrenir öğrenmez bebeğin cinsiyetini merak etmeye başlarlar ancak bebeğinizin cinsiyetini net olarak öğrenebilmeniz için gebeliğinizin en az üç aylık olması gerekiyor halk arasında doğru olduğuna inanılan bebeğin cinsiyetini belirlemeye yönelik bazı belirtiler konuşulmaktadır. Bu belirtileri sizin için derleyerek bebeğinizin erkek olduğunun belirtilerini sıraladık.

Hamilelikte bebeğin erkek olduğunun belirtileri:

  • Karnınızın şekli:

Toplumda anne adayının karın şeklinin bebeğin cinsiyeti hakkında ipucu verdiğine inanılır eğer karnınız diğer gebelere göre daha aşağıdaysa erkek bebek sahibi olacağınız düşünülür.

  • İdrarınızın rengi:

Eğer gebeliğiniz boyunca idrarınız diğer dönemlere göre daha açıksa karnınızda erkek bebek taşıyor olabilirsiniz.

  • Akne şikâyeti:

Hamileliğiniz boyunca yaşadığınız hormonal değişimler akne şikâyetlerine neden olabilir ancak hamileliğiniz döneminde akne şikâyetiniz çoksa bu erkek bebeğe işaret olabilir.

  • Tuzluya Aşermek:

Bu dönemde tatlı ve tuzlu yiyeceklere aş eriliyorsa erkek bebeğe işarettir.

  • Kilo alımı:

Erkek bebek bekleyen anne adaylarının hamilelik dönemlerinde daha fazla kilo aldıkları söylenebilir buna göre alınan kilolar karın bölgesinde birikir ve karnınızın daha sivri görünmesine neden olur.

  • Sabah bulantınız yoksa:

Gebeliğin erken belirtilerinden kabul edilen sabah bulantısını eğer yaşamıyorsanız bebeğinizin erkek olma ihtimali yüksek olabilir.

  • Kap atış hızı:

Gebeliğiniz boyunca yaptırdığınız rutin kontrollerde doktorunuz karnınızdaki bebeğinizin kalp atış hızını ölçümler bu ölçümlerde bebeğinizin nabzı 140 ve altında atıyorsa bu durum erkek bebek beklediğinizin sinyali olabilir.

  • Farklı meme boyutu:

Hamilelik boyunca göğüsleriniz bebeğinizin beslenebilmesi için süt üretimi hazırlığındadır bu nedenle hamilelikte göğüsler büyümeye başlar eğer sağ göğsünüz sol göğsünüze göre daha büyükse bu durumda erkek bebek taşıyor olabilirsiniz.

Hamilelikte Bebeğin Erkek Olduğunun Belirtilerini tek tek sıraladık, dilerseniz aşağıdaki butona tıklayarak Hamilelikte Bebeğin kız Olduğunun Belirtileri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hamilelikte Bebeğin Kız Olduğunun Belirtileri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı