SAĞLIKSPOR & DİYETYEMEK

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Sağlığınıza sahip çıkmak sizin elinizde başkası değil siz sahip çıkıcaksınız ve işe mutfağınızı değiştirerek başlayın.

  • Yoğurt Mayalayın:

Yoğur deyip geçmeyin yoğurt toksinleri bağlar, detoks yapar yoğurt mayalamak hayatınızda çok şeyi değiştirir.

  • Mevsimsel Beslenin:

Mevsimi haricinde bir şey tüketmeyin domatesi yazın tüketin kerevizi kışın tüketin mevsimin meyvelerini sebzelerini çocuklarınıza öğretin mevsimsel beslenme sağlıklı yaşamın en önemli kurallarından biridir.

  • Tüm İşlenmiş Yağları ve Gıdaları Hayatınızdan Çıkartın:

İşlenmiş gıdaların tamamı insan sağlığına zararlı katkı maddeler içerir trans yağlar bizi hasta eden yağlardır bunlardan uzak durulmalıdır bunların yerine sağlıklı yağları tüketin zeytin yağı, tere yağı, iç yağı, kuyruk yağı bunları tüketin bunlarla sağlıklı yaşarsınız ama trans yağlarla yaşayamazsınız.

  • Uyku Düzeni:

Sağlıklı uyku için uyku düzenini gözden geçirin, akşamları çay kahve tüketimini bırakın, tam karanlık odada uyuyun yatak odanızdan elektronik eşyaları çıkartın odanızı havalandırmayı ihmal etmeyin sağlıklı uyumak için elinizden gelen her şeyi yapın uyku olmadan sağlık olmaz.

  • Ne Yediğinizi Bilin:

Temiz gıdaların ve yerli tohumun peşinden gidin geleneksel tarım ile üretilmiş ürünleri seçin tarım ilacı olmayan ürünleri talep edin yerli tohum isteyin.

  • Her gün yürüyüş yapın:

İmkanınız varsa haftanın iki günü plates yoga gibi eklemleri geren spor yapın sağlıklı yaşamak istiyorsanız hareket edin.

  • Her gün en az bir tane süper gıda tüketin:

Bu süper besinler zeytin yağı, ceviz, brokoli, karnabahar, sarımsak, avokado gibi süper besinlerin her gün bir tanesi hayatınızda olsun bu yedi adımı yavaş yavaş hayatınıza sokarsanız kaliteli ve sağlıklı hayatınız olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı