GENEL YAZILAR

Public DM Nedir ? Nasıl Açılır ?

Public DM Nedir? nasıl açılır yada kapatılır ?

Bu gece twitter da TT listesinde karşılaştığımız Public DM adlı hashtag’ın ne olduğunu, ne işe yaradığını size kısaca anlatalım.

Twitterda bir kullanıcıya DM (direkt mesaj) gönderebilmek için o kullanıcının sizi takip ediyor olması gerekiyor.

Twitter’ın eklediği yeni özellik olan Public DM, sizin takip etmediğiniz Twitter kullanıcıları’nın da size mesaj atmasını sağlıyor. Tabi bunu isterseniz, eğer sizin takip etmediğiniz kullanıcıların size DM göndermesini istiyorsanız Public DM özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Public DM özelliğini açtığınızda artık sizin takip etmediğiniz kullanıcılarda size DM atabilecek, olayı farklı yönden ifade edersek; sizde sizi takip etmeyen ama Public DM özelliği açık olan kullanıcılara DM atabileceksiniz.

Bu özelliği açmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Public DM Özelliği Nasıl Açılır?

Twitter hesabınızın Ayarlar bölümüne girin Sol tarafta Güvenlik ve Gizlilik bölümüne tıklayın, ve en aşağıda Direkt Mesajlar yazan bir seçenek göreceksiniz. İngilizce olarak ”Receive Direct Messages from anyone” yazan bir kutucuk, o kutucuğa tıklayıp ayarlarınızı şifrenizi girerek kaydedin. Ve artık herkesten DM alabilirsiniz. (Ayarlar > Güvenlik Gizlilik > Receive Direct Messages from anyone )

Public DM What is it ? How to turn on or off ?

Tonight twitter hashtags in what it says we encounter Public DM TT list, you briefly explain what it does.

A user on Twitter DM (direct message) it’s supposed to be following you to send.

Public has added a new feature of Twitter DM, Twitter-users can also provide you the message that you do not follow your disposal. Of course, if you want it, you need to activate the Public DM feature you want to send your users to follow you. When you open the public at DM functionality is now available to you in your user you do not follow the event, it would be expressed from a different direction; In you do not follow you, but users will be able to Public DM feature at the open.

You can follow these steps to turn on this feature.

How to Open Public DM Property?

Twitter on the left to enter the Settings section of your account, click the Privacy and Security section, below, and you will see an option by the Direct Messages. In English ” Receive Direct Messages from anyone, ” says a box, then click the box to save your settings by entering the password. And now you can get DM than anyone else. (Settings > Security Privacy > Receive Direct Messages from anyone)

Etiketler
Daha Fazla Göster

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı