GENEL YAZILARSAĞLIK

Çörek Otunun Faydaları

Çörek Otunun Faydaları

Çörek otu hem günümüzde hem de yüzyıllar önce bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan doğal bitkisel ürünlerdendir. Bin bir derde şifa olarak bilinene çörek otu, özellikle günümüzün en büyük sorunu kanser hastalığına karşı koruma sağlamaktadır. İçerdiği çeşitli antioksidanlar sayesinde vücutta hasar görmüş hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır, dolayısıyla vücutta yer edinmiş hastalıkların tedavi edilmesini sağlar. Çörek otu yağı cilt sağlığında ve cilt güzelliğinde de kullanıma uygun bir bitkidir.

Çörek Otunun kullanılması önerilen hastalıklar:

Ölümden başka her derde deva olan çörek otu kalp hastalıkları ve depresyon gibi bedensel ve ruhsal hastalıklara şifa olarak kullanılıyor.

Çağımızda bu ürün hemoroit, ishal, nezle gibi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Yapılan son araştırmalarda balla karıştırılarak kullanılan çörek otunun AIDS hastalığında şaşırtıcı sonuçlar elde edildiğini ortaya çıkarmıştır.

Çörek Otunun kullanılması önerilen hastalıklar:

  • Anksiyete ve depresyon:

Yapılan bir araştırmada çörek otunun alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılır aynı zamanda hormonları dengeleyici etkisi olduğu, depresyondan çıkmamızı sağladığı ve anksiyete hastalığını tedavi ettiği belirtilmiştir.

  • Uykusuzluk Sorunu

Günde bir miktar çörek otu uykusuzluk sorununu düzenleyecektir.

Stresli zamanlarda kullanıldığında sizi rahatlatacak zinde ve dinç hissetmenize yardımcı olacaktır.

  • Kalp Hastalıkları Tedavisinde

Kalp sağlığını koruyucu etkisi çörek otunun faydaları arasındadır. Çörek otunun içerisinde bulunan timokinonun kalp rahatsızlıklarına yol açan hemosistein oranını düşürdüğü gözlemlenmiştir.

  • Karaciğer Kanseri Tedavisi

Yapılan son araştırmalarda çörek otunun karaciğeri kanserojen etkilerden koruduğu ve karaciğer kanserinin şiddetini yavaşlattığı ortaya konulmuştur

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı