GENEL YAZILARKİŞİSEL GELİŞİM

Pazarlama Teknikleri

Pazarlama Teknikleri

İstediğiniz şeyi istediğiniz kişiye nasıl satacağınızı anlatacağım satışa ve kapanışa gelindiğinde çok fazla teknik var.

Pazarlama Teknikleri üç güçlü teknik:

1.teknik:

Karmaşık bir piyasada bir ürünün ticaretini nasıl tanıtırsınız? Şunu anlamak lazım insanlar mantıklarından dolayı satın almazlar; insanlar duygularından dolayı satın alırlar ve bunu mantıklarıyla haklı çıkarırlar.

İnsanlar duygularına dayalı satın alırlar ve bunu mantıklarıyla haklı çıkarırlar.

Hayatınızda almak istediğiniz bir şeyi düşünün neden bu ürünü almak istiyorsunuz? Neden bu ürüne sahip olmak istiyorsunuz? Yeni bir ev olabilir, yeni bir araba olabilir, yeni bir elbise olabilir onu neden satın almak istiyorsunuz? Derinlere inersek aslında duyguları satın aldığınızı fark edeceksiniz sebepler her ne olursa olsun bunların çoğu duygusal sebeplerdir duygularından dolayı satın alırsınız ve bunu mantığınızla haklı çıkarırsınız.

Birisine bir ürün sattığınızı hayal edin sadece ürünün özelliklerinden ve faydalarından mı bahsediyorsunuz yoksa duygusal noktalara mı basıyorsunuz?

Ürününüzü zorla kabul ettirmeye çalışmayın

Hizmetinizi zorla kabul ettirmeye çalışmayın

Özelliklerini ve faydalarını zorla kabul ettirmeye çalışmayın.

Basacağınız o duygusal noktaların ne olduğunu düşünün.

2.Teknik:

İnsanlar bir şeyi para ile elde etmek istemezler bir sıkıntıdan para vererek kurtulmak isterler demek oluyor ki insanlar genellikle bir şeyi bir problemlerini çözmek için satın alırlar bir problemden para verip kurtulmak isterler peki sizin onlara yardım ettiğiniz şey nedir?

Problem nedir?

Anlamanız gereken o şey nedir?

Kazandığınız para piyasanın sancısını ne kadar anladığınızla doğu orantılıdır; yani şunu anlamalısınız insanların çektiği sıkıntılar nedir ve onları bu konuda rahatlatmak için nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bunu düşünün.

3.Teknik:

İnsanlar ürün ya da hizmetleri satın almazlar hikâyeleri satın alırlar çünkü piyasada ve internette çok fazla seçenek olduğundan istediğiniz her hangi bir ürün için yüzlerce seçenek var siz nasıl öne çıkabilirsiniz? Bir ürüne bir kaleme nasıl duygu katabilirsiniz?

İki liralık bir kalemle marka üretim kalem arasındaki fark nedir?

Aynı kalem ve aynı fonksiyonları var bir ürüne hikâye eklerseniz birden markaya, logoya dönüşür on kat daha değerli olur yüz kat daha değerli olur bu özel kalem sadece hikâyesinden dolayı daha değerli düşünün iki liralık kalemde aynı yazıyor. Bu yüzden şunu düşünün hikâyesi nedir?

Hikâyeleri yaptığınız her şeyin içine nasıl katabilirsiniz?

Belki de bir başlangıç hikâyesidir nasıl başladın?

Şu an yaptığını neden yapıyorsun?

Müşterilerinizin hikâyeleri nelerdir?

Başarılı insanların hikâyeleri nelerdir?

Peki, siz ticaretinizde hikâyelerinizi nerede kullanıyorsunuz?

Unutmayın! Gerçekler Söyler Hikâyeler Satar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı