GENEL YAZILAR

Hamilelikte Bebeğin Kız Olduğunun Belirtileri

Bebeğimin Cinsiyeti Kızmı, Erkekmi ?

Hamilelikte Bebeğin Kız Olduğunun Belirtileri

Kadınlar hamile olduğunu öğrenir öğrenmez bebeğin cinsiyetini merak etmeye başlarlar ancak bebeğinizin cinsiyetini net olarak öğrenebilmeniz için gebeliğinizin en az üç aylık olması gerekiyor halk arasında doğru olduğuna inanılan bebeğin cinsiyetini belirlemeye yönelik bazı belirtiler konuşulmaktadır. Bu belirtileri sizin için derleyerek bebeğinizin kız olduğunun belirtilerini sıraladık.

Hamilelikte Bebeğin Kız Olduğunun Belirtileri:

  • Yüksek Atan Nabız:

Rutin doktor kontrollerinizde doktorunuz bebeğin kalp atış hızına bakar eğer bebeğin kalp atış hızı 140 ve üzerinde atıyorsa bu durum kız bebek beklediğinize işarettir.

  • Karnınızın Şekli:

Anne adayının karın şeklinde bebeğin cinsiyeti hakkında ipucu verdiğine inanılır buna göre eğer bebeğiniz karnınızda daha yüksek bir yerdeyse bu durumda kız bebek bekliyor olabilirsiniz.

  • Ruh Halindeki Değişiklikler:

Gebeliğinizde aşırı sinirlilik ve öfke gibi ani ruh değişiklikleri yaşıyorsanız bebeğin izin kız olma ihtimali yüksek olabilir.

Yapılan araştırmalarda kız anne adaylarının daha fazla ani ruh değişiklikleri ortaya koymuştur.

  • Saç Yapısındaki Değişiklikler:

Gebeliğiniz boyunca saçlarınız ince ve mat görünüyorsa karnınızda kız bebek taşıyor olabilirsiniz.

Parlak saçlarsa erkek bebeğe işaret edebilir.

  • Kafatası Teorisi:

Kız bebek bekliyorsanız bebeğinizin ultrasyon görüntülerinde kafatası huni şeklinde alt çenesi ise yuvarlak şeklinde görülebilir.

  • Karanfil ve Sarımsak Testi:

Hamileyken karanfil yerken vücudunuzun kokusu değişmiyor aynı kalıyorsa kız bebek annesi olabilirsiniz tam tersi sarımsak yediğinizde sarımsağın kokusu vücudunuzdan kolayca dışarı sızıyorsa bu durumda bir erkek bebek bekliyor olabilirsiniz.

  • Göğüslerdeki Değişiklikler:

Gebeliğiniz boyunca göğüslerinizin bedeni biraz büyüyebilir bunun nedeni bebeğinizi doğumdan sonra beslemek için süt sızdırdığına başladığını görülebilirsiniz ancak sol memeniz sağ memenize göre daha büyükse buna göre bir kız bebek annesi olabilirsiniz.

  • Şiddetli Sabah Bulantılarınız:

Gebeliğinizin ilk aylarında sabah bulantılarınız çok şiddetli oluyorsa bebeğiniz kız olabilir.

Yapılan araştırmalarda kız bebek bekleyen anne adaylarının sabah bulantılarının çok daha fazla şiddetli yaşadığını ortaya koymuştur.

Hamilelikte Bebeğin Kız Olduğunun Belirtilerini tek tek sıraladık, dilerseniz aşağıdaki butona tıklayarak Hamilelikte Bebeğin Erkek Olduğunun Belirtileri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hamilelikte Bebeğin Erkek Olduğunun Belirtileri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı