DEKORASYON

Ankastre Mutfaklar Neden Çok Tutuluyor ? Ankastrelerin Eski Mutfaklardan farkı ne ?

 

Ankastre Mutfaklar Neden Çok Tutuluyor ? Ankastrelerin Eski Mutfaklardan farkı ne ?

 

 

Günümüz teknolojisinde hızlı bir çıkış göstererek, yeni bir çağ yaratan ankastreler, ev hanımlarının en çok ilgi göstermiş olduğu kategoriler arasında yer almaktadır.

Fransızca sözcüğünden dilimize giriş yapan ve ankastre terimi olarak adlandırılan anlamı, bir oyuğun içerisine yerleştirilmiş olan cihazları simgeleyen ürünlerin yer aldığı sınıfa denilmektedir.

Ankastre ürünler, yoğunluk olarak mutfak bölümünde kullanılmış olsa da, gömme olarak kullanılabilecek dolaplar, banyo bölgesi ve diğer bölgeler içinde kullanılabilmektedir. Evinize estetik olarak değer katan ankastre ürünler en çok mutfak alanında kullanıldığı için mutfak bölgesi için bir takım özellikleri bilmeniz gerekmektedir.

Eski mutfak yapısına uyum sağlamayan ankastreler, ev hanımlarını oldukça üzmektedir. Ankastre kullanmak isteyen tüketicilerin, ankastreye uyumlu olan mutfak mobilyalarını kullanması gerekmektedir. Normal solo cihazlar ile ankastre cihazlar arasında fiyat farkı yoktur. Aynı işlevi görmekle beraber estetik olarak farkları vardır. Mobilyalara uygun tasarımları, özel kapakları ve yer işgal etmemesi ev hanımlarının temizlik sırasında ankastre ürünlerin fazla yorucu olmadan kolay temizlenebilir özelliği ile solo cihazlar arasındaki farkını ortaya koymaktadır.

Ankastre ürünler için, yuvaya gömülmüş bir şekilde tesisatı sağlanarak sabitlenen, kullanım alanı olarak ev hanımlarına daha çok alan yaratırken katmış olduğu estetik görünüşü sayesinde evlerin havasını da değiştirmekte önemli rol oynamaktadır.

Son teknolojiye göre tasarlanan ankastre ürünlerin çoğu dijital olarak tasarlanmıştır. Bu sayede daha az elektrik ve enerji tüketirken daha fazla iş yapma imkânı tanımaktadır.

Solo cihazlar ile arasında özellik olarak herhangi bir farklılığı söz konusu değildir. Solo cihazlar taşınabilir özelliğe sahip olan cihazlardır. Ankastre cihazlar sabit, belirli bir alan için oyuğa yerleştirilmiş olan cihazlardır.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı