KİŞİSEL BAKIMSAĞLIK

Yüz ve Vücuttaki Çatlaklar İçin Tedavi Yöntemleri

Her kadının cilt üzerinde bir takım nedenlerden dolayı deri çatlamaları meydana gelebilir deride meydana gele çatlamalar kişinin moralini bozmak ile beraber kişinin öz güvenini azaltır cildin görünümünü olumsuz yönde etkiler.

Çatlaklar kadınlarda hızlı kilo alıp vermeden veya doğum sonrası olarak meydana gelen cilt sorunudur cildin pürüzsüz görünmesini önleyen beyaz çizgilerdir cildinizin pürüzsüz olması ve çatlakların giderilmesi için tedavi uygulayabilirsiniz. Cildinizde ki çatlakların tedavi olması için lazer veya bitkisel maske yöntemi uygulayabilirsiniz. Vücudunuzda çatlakların meydana gelmemesi için gün içerisinde en az yarım saat yürümeniz gerekir eğer masa başında çalışıyorsanız gün içerisinde ara ara yürüyerek cildinizde meydana gelebilecek çatlak oluşumunu önleyebilirsiniz. Ayrıca cildinizde çatlak meydana gelmemesi için duş öncesi cildinize zeytinyağı ile masaj yaparak cildinizin pürüzsüz bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Eğere derinizde çatlaklar var ise duş sırasında kese ile cildinize masaj yaparak cildinizin onarılmasını sağlayabilirsiniz çünkü deride ki çatlayan bölge hareketlilik ister sizde kese yaparak kan dolaşımını hızlandırıp derinin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Cildinizi düzenli olarak nemlendirerek çatlakların tedavi olmasını sağlayabilirsiniz ayrıca kuru bir cilt çatlak tedavisi yapısına sahip iseniz cildinizi nemlendirici krem ile nemlendirerek çatlak oluşumunu önleyebilirsiniz. Vücudunuzda çatlak oluşmaması için beslenmenize dikkat etmeli ve bol miktarda su tüketmelisiniz.

Çatlakların giderilmesi için bakım maskesi malzemeler:

  • 1 adet yumurta akı
  • 1 yemek kaşığı esmer şeker

Hazırlanışı: Malzemelerin ikisi temiz bir kap içerisine ekleyerek birbirleri içerisinde karışana kadar karıştırın daha sonra çatlaklar için elde edilen karışımı çatlakların üzerine masaj yaparak sürüp cildinizde 30 dakika kadar bekletin. Maskeyi cildinizde yeterli süre kadar beklettikten sonra cildinizi bol ılık su ile temizleyebilirsiniz cildinizin çatlak tedavisi pürüzsüz bir yapıda olması için maske sonrası cildinizi bebe yağı veya nemlendirici krem ile nemlendirebilirsiniz. Cildinizin tedavi olması için maskeyi haftada bir defa cildinize uygulayabilirsiniz.

Çatlakların tedavi olması için maske malzemeler:

  • Yarım limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı kahve

Hazırlanışı: Listedeki iki malzemeyi bir kap içerisine ilave edip malzemeleri birbirleri içerisinde karışana kadar karıştırın çatlakların tedavi olması için elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürüp cildinizde yarım saat kadar bekletin. Gerekli süre kadar cildinizde beklettikten sonra maskeyi kese yaparak cildinizden temizleyebilir ve ılık suyla durulayabilirsiniz cildinizin güzelleşmesi ve pürüzsüz bir yapıda olması için maske sonrası cildinizi nemlendirici krem ile nemlendirebilirsiniz. Çatlakların giderilmesi için maskeyi 7 günde bir cildinize uygulayabilirsiniz.

Gebelik döneminde karın çatlağı için maske malzemeler:

  • Badem yağı
  • Elma yağı

Hazırlanışı: İki malzemeyi de belirtilen ölçüde bir kap içerisine ekleyip malzemeleri güzelce karıştırın cildinizin tedavi olması için hazırlanan karışımı karın bölgenize hafif bir şekilde masaj yaparak sürün gebelik döneminin 6. Ayına kadar karışımı haftada iki defa karın bölgenize uygulayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı