Tanıtımlar

Tesis Güvenlik Belgesi Nedir?

Kanunlar gereğince sertifika, belge ve benzeri evrakların resmiyet kazanabilmesi adına bir takım işlemlerin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bunlardan biri olan Tesis Güvenlik Belgesi adına sahip ilgili belgenin kişi tarafından sahip olunması gerekmektedir. Gizlilik dereceli bilgi, belge veya malzeme duruma bağlı olarak erişim sağlayacak kişinin kurumda çalışma olanağına sahip olabilmesi için Kişi Güvenlik Belgesi’ne sahip olması gerekmektedir.

Kişi Güvenlik Belgesi Nasıl Alınır?

Kişi güvenlik belgesi tek başına alınması mümkün değildir, buna ek olarak mutlaka kişinin tesis güvenlik belgesi başvurusu yaparak ilgili her iki belge içinde adım atmalıdır. Bu belgelenin alınabilmesi için Şahıs, limited veya anonim şirket olma şartı bulunuyor. İstek ve işleyişe göre değişen şirket tür unvanı bu belge için zorunluluk taşımaktadır.

Tesis Güvenlik Belgesi Nasıl Alınır?

Tesis Güvenlik Belgesi alabilmek için bir takım resmi adımlar gerçekleşmelidir. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz veya bilgili bir personel barındırmıyorsanız, bu konuyla alakalı olarak danışmanlık hizmeti sunan firmalara danışarak, ilgili belgeyi almak için gerekli işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı