SAĞLIKSPOR & DİYET

Şeker Alışkanlığından Nasıl Kurtulursunuz?

Şekerli gıdalar tüketilme  günümüzde bir hayli atmıştır. Vermiş olduğu hoş duygular nedeni ile şekerli gıdaların sağlık açısından olumsuz nedenleri bilinse de sıklıkla tüketilmektedir. Aşırı şeker kullanımında yüksek tansiyon, diyabet gibi sorunlarıyla karşı karşıya  gelinmektedir. Oldukça kolay bir şekilde şeker alışkanlığından kurtulma yolları şu şekildedir.

Güne kahvaltıyla başlayın: Kahvaltı ile başladığınız gün boyunca şekerli gıdaların tüketimi azalacaktır.

Öğle yemeğini kaçırmayın: Sabah kahvaltısı ile öğlene kadar şekerli gıdaların tüketimi azalacaktır. Fakat öğle yemeğine atladığınız takdirde şekerli gıdalar tüketmeye ihtiyacınız artacaktır.

Meyveleri tek başına tüketmeyin: Meyvelerin içinde bulunan şeker oranı yüksek olduğundan dolayı tek başlarına tüketildiğinde açlık hissinin devam edeceği görülmüştür. Bundan dolayı  meyvelerin tek başına tüketilmemesi sağlık açısından faydalıdır.

Tatlı krizi için denizde alternatif yolları deneyin: Tatlı krizi tuttuğu takdirde tatlı yemek yerine % 70- 80 oranında kakao içeren bitter çikolata yiyerek tatlı krizini bastırabilirsiniz.

Yemeklerinize baharat ekleyin: Yemeklerinize eklemiş olduğunuz baharatlar  gün içerisinde tatlı ihtiyacınızı büyük ölçüde azaltacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı