KİŞİSEL BAKIMSAĞLIK

Kırışıklıkları gideren ve her cilt tipi için etkili maske

Toplam iki doğal malzeme ile kırışıklıkları ortadan kaldıran ve her cilt tipi için etkili olan maskeyi sizler için paylaşıyoruz.

30 yaştan sonra her kadının cildi özel bakıma ihtiyaç duyuyor. Onu her gün nemlendirmek, beslemek ve esnekliğini korumak gerekir. Bunu devam ettirmek çok zordur.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza pahalı kremlere para harcamadan cildin esnekliğini yenileyecek ve kırışıklıkları giderecek etkili ev maskesi ile tanıştıracağız. Kırışıklıkları hayli azaltmak için iki basit malzemeden oluşan maske sizlere çok yardımcı olacaktır.

Her cilt için etkili maske tarifi

  1. Yumurta beyazı: Yumurta akı cilt için çok yararlıdır ve o cildi sıkılaştırma işlevine sahiptir.
  2. Taze salatalık: Bu sebze cildin yenilenmesine yardımcı olur. Salatalık antioksidan, kırışıklıklara neden olan serbest radikalleri yok eden K ve C vitaminleri ile de zengindir.

Hazırlanışı:

Salatalığı temizleyip ikiye bölün ve bir yarısını blenderden geçirip püre haline getirin. Suyunu süzüp yumurta akı ile iyice karıştırın. Maskeyi yüzün germe ihtiyacı olan bölümlere sürün. 15 dakika tutun ve sonra yıkayın. Etkili sonuç için haftada iki kez bu maskeyi uygulayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı