SPOR & DİYET

Kadınlar için Bacak İnceltme Formülleri

Bacak inceltme yolları

Kadınlar için Bacak İnceltme Formülleri

Bacak inceltme yolları

Kadınlarda bulunan tüm yağlar, doğa gereği basen ve bacaklarda birikecek şekilde programlanmıştır. Fakat bu, menopoza kadar süren bir olgudur. Menopoz sonrasında, kadınlarda aynı erkekler gibi göbek ve karın bölgesinde yağ biriktirmeye başlar.

Kadınlarında, erkekler gibi, kilo almaya meyilli olduklarını belirleyen etmenler arasında, genler vardır. Eğer anne, hala veya teyzenizin kilolu kısımları karınları ise, siz de karın bölgesinden kilo alabilirsiniz. Bu, kemik yapınızı genlerden almanız kadar doğaldır.

Vücudumuzda bulunan neredeyse her şeyi genlerden almamıza rağmen, sahip olduğumuz yağ oranları genler ile bize geçmez. Bize ait olan vücudumuzda bulunan tüm yağların sebebi yine kendimizizdir. Buna bacak bölgesinde bulunan yağlarda dahil.

İnternette bulduğunuz, farklı vücutlara göre oluşturulmuş diyet programları, sizin bacaklarınızı inceltmez. Eğer bacaklarınızı inceltmek istiyorsanız, kendinize ait bir diyet programı uygulamanız gerekmektedir. Spor salonlarında egzersiz yapmanız, yağlarınızı yok etmez, sadece kütlenizi arttırır.

Siz dahil, hiç kimse, yaşamına kalın bacaklarla devam etmek zorunda değildir. Yeterli ve doğru bir beslenme programı ile, bacaklarınız günden güne eriyecektir.

Bacaklarınızı eritmenin en basit ve en hızlı yolu, karbonhidrat ve az miktarda yağ içeren bir diyet listesi uygulamaktır.

Günlük en fazla 30 gr. yağ tüketimi, bol meyve ve sebze alımı, fasulye ve tahıl gibi karbonhidratı yüksek gıdalar tercih etmeniz, bacaklarınızı inceltmenin yollarından biridir.

 

İnternette bulunan Çeşitli hesaplama sistemleri ile günlük kalori harcama miktarınızı öğrenip bu miktarın altında yemek yemeye özen gösterin, yumurta, haşlanmış tavuk, greyfurt vb. yiyeceklerinizi öğünlerinizde yiyin ekmek ve diğer kalorili ürünlerden belli bir süre uzak durun. örneğin günlük 1700 kalori harcıyorsanız, günlük 700 kalorilik yemek yerseniz günde 1000 kalori incelirsiniz ve ortalama 6000 kalori bir kilo olduğundan  bu şekilde 6 günde bir kg verip incelmeniz mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı