SPOR & DİYET

İsveç Diyeti İle Zayıflama Diyet Listesi

Zayıflamak isteyenlerin ilk yaptığı araştırmalardan biri de diyet önerileridir. Son zamanların popüler diyetlerinden olan İsveç Diyeti, kısa sürede kilo vermenizi sağlar. Sadece 13 gün gibi kısa bir sürede 15 kilodan kurtulabilirsiniz. Bu diyet sayesinde kişilerin beslenme düzeni bireylerin bir yandan metabolizmalarını hızlandırmaktadır. Diyetin kısa sürede gösterdiği etkiye karşın sonrasında gerekenleri yerine getirmemek verilen kiloların tekrardan alınmasına neden olmakta. Oldukça kısıtlı fakat vücut için gerekli olan besinlerden oluşan bu diyet, aç kalarak günü idare edecek şekilde beslenilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu diyeti normalde uygulanmasını tavsiye etmeyen beslenme uzmanları, sadece acil durumlarda ameliyat öncesi kilo vermesi kişilerin uygulamasını önermektedir.

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç Diyeti içersinde yer alan besinlerin neredeyse tamamı az kaloriden oluşmaktadır. Kurallara ve kendine hakin olan kişilerin herhangi bir sıkıntı yaşamadan 13 gün içerisinde hızlı kilolar vermesine olanak sağlamakta. Beslenme listesinin %80 gibi bir ölümü protein içeren yiyeceklerden oluştuğunu, öğünlerin büyük bir bölümünde kırmızı et tüketiminin yapıldığını görmekteyiz. Güne aç karna kahve ile başlamak metabolizmanın hızlanmasına olanak sağlamaktadır.

İsveç Diyeti Kaç Gün yapılır?

Serbest bir diyet olmamasından dolayı kesinlikle kurallarına uyularak yapılması gereken İsveç Diyeti, dikkat edilmemesi durumunda vücut dengesini büyük oranda bozmaktadır. Vücut direncinin zayıflamasına neden olabilirsiniz.

Diyetin etki gösterebilmesi için en az 6 gün kesinlikle uygulamanız gerekmektedir. 13. gün itibari ile diyete son vermeli, normal beslenme şartlarını uygulamaya başlamalısınız. Vücudu oldukça yorduğundan dolayı en az 3 ay ara vermeniz, 3. aydan sonra tekrardan bir 13 gün ile uygulamanız gerekmektedir.

İsveç Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Kişilerin sahip olduğu kilo, metabolizma hızı gibi etmenlere göre değişiklik gösteren İsveç Diyeti, hızlı kilo verimine büyük oranda katkı sağlamaktadır.  Yapılan çalışmalarda 13 gün içerisinde en az 5 kilo verebileceğinizi, bu oranın 18 ile 20 kilo kaybına kadar çıktığını söyleyebiliriz. Diyeti uygularken spor, egzersiz yapan kişilerin daha fazla zayıfladıklarını, kilo atımını hızlandırdıklarını söyleyebiliriz. Her ne olursa olsun 18 yaşından küçüklerin ve 60 yaşından büyüklerin bu diyete el sürmemelerini öneririz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı