SPOR & DİYET

Evde Sıkılaşma Hareketleri

Sıkı ve ince bir bel bölgesi istiyorsanız sadece yürüyüş yapmak bunun için yeterli değildir. Bazı egzersizler belinizin incelmesini sağlasa da doğru hareketlerle karın kaslarınızı harekete geçirmelisiniz. Önereceğimiz bu hareketleri düzenli olarak yaptığınızda, hem duruş bozukluğu probleminiz için iyi bir şeyler yapmış olacak, hem de daha sıkı kalçalara ve bacaklara sahip olacaksınız.

Static Lunge (15-20 tekrar)

Sağ ayağınızı büyük bir adım atarak öne yerleştirin. Arkada kalan sol ayağınızın parmak ucu yerde olacak şekilde pozisyon alın. Sol dizinizi yere değmeyecek şekilde aşağıya indirin ve bunu uygularken sağ dizinizin ayak parmak ucunuzu geçmesine izin vermeyin. Sol dizinizi indirirken nefesinizi alın. Kalkarken nefesinizi boşaltın. Aynısını diğer bacağınız için yaparken uygulayın.

Jump Squat( 25-35 tekrar)

İlk olarak doğal duruş pozisyonundayken kalçanızı 90 derece olacak açıda aşağıya indirin. Başlangıç pozisyonuna geldiğiniz anda kendinizi tüm gücünüzle yukarı doğru sıçratın ve harekete başladığınız yere topuklarınız üzerinde düşmeye özen gösterin. Yukarı sıçrarken nefes verin ve inerken tekrar alın. Bunu her tekrarda uygulamalısınız.

Ball Butt Lifts ( 20-30 tekrar)

Egzersiz minderinin üzerine yan pozisyonda yatın ve pilates topunu bacaklarınızın arasında sıkıca tutun. Ellerinizi vücudunuzun önünde birleştirerek denge sağlayın. Vücut açınızı bozmadan yan düzlemde, topu yukarı kaldırıp indirin. Başlangıç pozisyonuna inerken bacaklarınızın mindere değmemesine özen gösterin.

Elastic Band Kickbacks (30-40 tekrar)

Doğal duruş pozisyonunda iki ayağınızla “thera band”a basarak bandı ellerinizle gerip dik durun. Sağ ayağınızı geriye doğru uzatarak bandı gerin ve kalçanızın sıkıştığını hissedin. Ayağınızı geriye doğru açarken nefes verin. Başlangıç pozisyonuna gelince tekrar nefes alın.

Dumbbell Deadlift (15-25 tekrar)

Doğal duruş pozisyonundayken iki elinize dumbbell’ları alın. Sırtınızın dik duruşumu bozmadan dizlerinizi hafifçe bükerek dumbbler’lar ayaklarınızın önüne gelecek şekilde öne doğru eğilin. Eğilirken nefes alın, yukarı doğru kalkarken nefesinizi verin.

Tüm bu hareketleri 45 gün düzenli olarak uyguladığınızda karın, kalça ve bacaklarınızdaki sıkılaşmayı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı