KİŞİSEL GELİŞİMSAĞLIK

Erken Kalkmak

Erken Kalkmak

Hayat dediğimiz şey günlerin toplamı, ne zaman ve ne motivasyonla uyandığımız da o günümüzü belirleyen en önemli etken

Erken Kalkmak

Sabahlar günleri günlerde bir hayatı oluşturuyor. Konfora yenik düşmek hayata yenik düşmektir. En başarılı insanlarında en tembel insanlarında 24 saati var aynı gibi gözüken bu 24 saate verdikleri değer çok farklı. Dünyayı yöneten çok başarılı insanlar sabah erken uyanıyorlar ve sabah verimliliklerini önemsiyorlar.

Sabah kalkmak için bir sebebiniz varsa bir motivasyonunuz varsa hani derler ya sabahın körü bile olsa çok rahat kalkarsınız hiçbir amacınız yoksa sabahları kendinizi erkenden kaldırmaya çalışmak bir eziyetten öteye gidemez, işte bunun için her şeyden önce bizim bir sebebe ihtiyacımız var.

Erken uyanmak ve uykuyu düzene sokmak için öneriler

 

Saat Düzeni

Her gün aynı saatte uyumaya çalışın sadece dört beş gün sonra o saatte uykunuzun geldiğini göreceksiniz tabi ki biyolojik saatimiz sayesinde.

Sebep

Bize bir aşk heyecan motivasyon lazım

Biraz Esnemek

Kollarınızı bacaklarınıza uzatın iyice gerilin ayak parmaklarınıza değmeye çalışın ayağı kalkın sağa sola esneyin sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın emin olun o üzerinizdeki hantallığı atmış olduğunuzu göreceksiniz.

Telefonla Uyuma

Uyku saatinizde yatağa telefonla ya da bilgisayarla gitmeyin.

Kitap okuyabilirsiniz hem düşünce egzersizi yapmış olursunuz hem de uykuya çabuk dalmış olursunuz.

Geceden Planla

Uykuya dalmadan hemen önce sonraki günün çok hızlı planını yapın sabah kalkınca da o günün özeti ön hazırlığı olduğu için sanki sabahları bir işe kaldığımız yerden devam ediyormuşuz gibi hissiyatıyla kalkıyoruz.

Alarmdan Uzaklaş

Erken uyanma düzenimizi oluşturuncaya kadar alarm kurduğunuz telefonunuzu yanınızda bulundurmayınız farklı bir odaya koyun çünkü insan uykulu olduğunda alarmı kapattığının farkında olmuyor bazen kalkıp odaya gittiğinizde bile zaten uyanmış oluyorsunuz.

Zamanla Azalt

Uyku çok önemli ve tabii ki yeteri kadar uyumalıyız.

Beynimizi daha az uykuya ihtiyaç duymaya ikna edebiliriz günde bir dakika azaltsak bir ayın sonunda hiç zorlanmadan otuz dakika daha az ihtiyaç duyuyor hale getirebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı