KİŞİSEL BAKIM

El bakımı nasıl yapılır?

El bakımı yapılması kolay olduğu kadar bir o kadar da önemlidir. Eller ısı ve nem kaybından ortamlardan hava şartlarından çok fazla etkilenir. El bakımınız çok önemlidir ellerin görünümü açısından. İnsanlar ile iletişimde ve aynı ortamda bulunduğumuz kişiler tarafından selamlaşma konuşma esnasında dikkat eden organlarımızdandır.

El bakımı bu yüzden çok önemli ve dikkat edilmesi gerekir. Eller zarafetin göstergesidir temiz ve bakımlı olmak her zaman iyi olacaktır her ortamda dikkat ve beğenileri toplamak açısından. El bakımını yapabileceğiniz birçok kremler maskeler vardır ama her zaman olduğu gibi öneriler arasında doğal evde yapılan maskeler tercihiniz arasında olmalıdır. Doğal maskeler sizlere ellerinizin kaybettiği görünümü canlılığı veriri ve hem doğal hem uygun bir şekilde güvenle kullanabilirsiniz.

El bakımı nasıl yapılır sorusuna yazımda cevap bularak en kolay şekilde bakımlı ellete nasıl sahip olunur bunları öğrenmiş olacaksınız. Elleriniz genellikle iş ortamınızdan kaynaklı değilse kuruması çatlaması görünümü kaybetmesi hava şartlarından ve kimyasallardan kaynaklanmaktadır. Tabi ellerin çok sık yıkanmasında elleri tahriş eder, temiz olsun derken ellerinize daha fazla zarar verdiğinizi unutmayınız. El bakımı için genel olarak limon maskeler ve limon içerikli kremler kullanmanız tavsiye ederim çünkü limon eller için çok önemlidir ölü hücreleri temizler ve canlılık veriri ellerinize. Aynı şekilde bal da ellerinize iyi gelir.

El bakımı nasıl yapılır doğal maskeler ile sizlere e bakımı maskeleri vereceğim ve bu maskeleri gereken zamanlarda yaptığınız sürece ellerinizin bakımlı ve canlı temiz bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz. El bakımında tırnak kesimleriniz temizliği kadar önemlidir parmaklarınızın görünümü tırnak kesimleriniz şekilleri tarafından da dikkat çeker. Manikür tırnak bakımı el bakımında oldukça önemlidir. Bu bakımlar yapıldıktan sonra kremleriniz maskeleriniz uygulanmalıdır. Kesimler bakımlar tırnak şekilleri ve etleri alındıktan sonra güzel bir görünüme sahip olabilirisiniz.

El bakımı için limon maskesi malzemeler;

  • Yarım limon suyu
  • 2 çay kaşığı badem yağı
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 2 çay bardağı ılık su

Maske için gereken malzemeleri bir kap içerisinde karıştırarak maskenizi elde ediniz. Elde ettiğiniz el bakımı maskenizi ellerinize tırnaklarınızda dahil olmak üzere ovarak iyice her köşesine uygulayınız. Uyguladığınız maske ellerinizde yaklaşık 2 saat bekletiniz. Beklettikten sonra ellerinizi ılık su ile yıkayınız. Limonun canlandırıcı özelliği ile elleriniz canlı ve temiz bir görünüme sahip olacaktır. Maskeyi haftada 2-3 kere tekrarlayabilirsiniz. Maskenin sonuçları ellerinizi parlak canlı ve yumuşak bir ele sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Tırnaklarınızda varsa sararmalar lekeler onlarında yok olmasına etkili bir maskedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı