SAĞLIK

Diş Ağrısına Kesin Çözüm, Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Diş Ağrısına Kesin Çözüm

Diş ağrısına ne iyi gelir diş ağrıları dişin pulpo adı verilen son derece hassas olan orta kısmı iltihaplandığında ortaya çıkar, bunun farklı nedenleri olabilir çürükler ve diş eti iltihabı enfeksiyonu olabilir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ? Diş Ağrısına Kesin Çözüm yolları:

Karanfil yağı uygulayın bu diş ağrısını kendi kendine geçene kadar iyileştirdiği veya en azından azalttığı söylenen evde uygulanan alternatif bir tedavidir ağrı geçene kadar hergün bir kaç damla karanfil yağını ağrıyan dişe uygulayın karanfil yağını birçok eczanede bulabilirsiniz.

Ağrıyan dişinize oksijenli su ile temizleyin bu işlem ağrıyan bölgeyi temizler ve ağrıyı gidermeye yardımcı olur, sonrasında mutlaka ağzınızı su ile iyice çalkalayın oksijenli suyu yutmaktan kaçının kulak temizleme çubuğunu oksijenli suya batırın ve suyun iyice emmesini sağlayın bol miktarda oksijenli suyu ağrıyan bölgeye uygulayın işlemi ağrı hafifleyinceye kadar tekrarlayın.

Diş ağrısını kesmek için akupresör tekniği uygulayın baş parmağınızla diğer elinizin içine baş parmağının bittiği ve işaret parmağının birleştiği noktaya bastırın yaklaşık iki dakika basınç uygulayın bu beynin kendini iyi hissetmesini sağlayan hormon olan endorfinin salgılanmasını sağlar.

Hindistan cevizi yağını gargara yapın, bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını ağzınızda on beş yirmi dakika boyunca gezdirin, bunun ağzın içindeki zararlı bakterileri azalttığı iddia edilmektedir. Yağı ağzınızda gezdirirken bakteriler yağın içine hapsolur böylece bakteriler ve bakterilerin neden olduğu plaklar temizlenir on beş yirmi dakika sonra yağı çöp kutusuna tükürün kesinlikle yağı yutmayın yutarsanız yağın içindeki bakterileri de yutmuş olursunuz.

Deniz tuzu gargarası yapın dişe alınan darbeden veya hafif bir enfeksiyondan kaynaklanan bir diş ağrısı kendi kendine geçebilir ağrının geçmesine yardımcı olmak için ılık su ve bir kaşık deniz tuzuyla gargara hazırlayın tuz çözülünce ağzınızı bu suyla çalkalayın ve suyun ağrıyan bölgeye temas ettiğinden emin olun ağrı geçinceye kadar günde bir kaç defa tekrarlayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı