SPOR & DİYET

Dereotu İle Sağlıklı Zayıflayın

Dereotu İle Zayıflayın

Yaza zayıf ve formda girip güzel görünmek için şimdiden diyet arayışlarına başladık bile, Diyet yaparken en önemli nokta irademizin güçlü olması, yemeyeceğim deyip yememeniz, ve sağlıklı bir program uygulayıp diyet sırasında gerekli vitaminleri az kalorili yiyeceklerden almak ve bağışıklık sistemimizin zayıflamasına neden olmayacak bir program uygulamak.

Muhteşem koku ve lezzetli tadı ile yemekleri, salataları ve çaylarımızla bize eşlik eden dereotu, zayıflamamıza da yardımcı oluyor.

Daha az yiyerek, daha tok kalacağımız bir tutam dereotunu, yemekten 15 dakika önce yemeliyiz. Bu sayede, beynin açlık ve tokluk uyarısı veren bölümüne uyarı göndermiş olup, daha az yiyerek daha fazla kilo veririz.

Yeterli miktardan daha fazla alınması halinde sağlığımıza zararlı olan tuz yerine, dereotunu tercih edebiliriz. Dereotunun içerdiği yüksek mineral oranı ile, tuz kullanmadan tuz ihtiyacımızı karşılamamıza imkan verir. 

 

Kilo almamızın başka bir sebebi olan troid bezlerinin yeterli çalışmaması, kadınlarda sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Troid bezlerinin dengeli bir şekilde çalışması ve bu sağlık sorununun en aza indirgenmesi için her öğünden 15 dakika önce, bir yemek kaşağı dereotu tüketimi, metabolizmamıza katkı sağlar.

 

Hamilelikten sonra emzirme döneminde zayıflamak isteyen kadınlarda, dereotunu kullanabilir. Süt bezlerini besleyen ve sütünüzü arttıran dereotu, aynı zamanda fazla kiloları vermemizde de yardımcı oluyor.

 

Ayrıca, üzüntü, stresve sinir dönemlerinde yemek yeme ihtiyacı duyuyor iseniz, dinginleştirici ve sakinleştirici etkisi ile dereotu, imdadınıza yetişiyor. 

 

Yaşamınızın her döneminde metabolizma güçlendirici, kilo verdirici ve bazı sağlık sorunlarına doğal çözüm olarak bilinen dereotu kullanımını arttırmanız, şüphesiz faydanıza olacaktır.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı