KİŞİSEL BAKIM

Daha Canlı Cilt İçin Ne Yapmalı?

Yaş ilerledikçe cilt yıpranmaya başlar canlılığını yavaş yavaş kaybeder. Düzenli yapılan bakımlar sayesinde canlı ve sağlıklı bir cilde yeniden kavuşmanız mümkündür. Cilt bakımında beslenmede çok önemli bir yere sahiptir B, C, E, K  vitaminleri cildin temel taşlarıdır.

Dikkatli kurallara uyulan bir bakımla cildinizi dış etkenlere karşı korumayı başardığınız zaman  daha genç görünmenizi engelleyecek hiçbir nedeniniz kalmamış olacak. Canlı cilt için ne yapmalı canlı bir cilt için yüz günde kez mutlaka temizlenmelidir. Cildinize uygun olmayan ürünleri kullanmayın özellikle cilt yapınıza uygun olmayan sabunlar yüz damarlarınızın çatlamasına yol açabilir bu yüzden kullanacağınız ürüne çok dikkat etmelisiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka bir tonik kullanın toniği kullanmanızın nedeni cildinizdeki pH değerinin dengelenmesini sağlayarak cildinizi dış etkenlere karşı korur ve yüzünüzde kuruluk olmasını engellemiş olursunuz.  Yüzünüzde mutlaka ölü hücreler vardır cildin derinlemesine temizlenmesi için bu ölü hücrelerden kurtulmanız gerekmektedir ölü hücrelerden kurtulmak için haftada bir kez cildinize peeling uygulayın bu sayede cildinizde kan dolaşımı artacak ve yeni hücre oluşumunu desteklemiş olacaksınız.

Canlı cilt için ne yapmalı Cildin her zaman neme ihtiyaç olduğunu sakın unutmayın sağlıklı parlak ve genç bir cildin her zaman neme ihtiyaç vardır nemlendiricinizi doğru seçmeniz gerekir ve cildinizden hiçbir zaman nemi eksik etmeyin. Cildinizi kış aylarında bile güneşten koruyun kış aylarında en az 35 faktörlü güneş koruyucusu kullanarak cildinizin taze kalmasını sağlayın. Canlı sağlıklı bir cilt için şeker ve şekerli yiyecek ve içeceklerden mümkün oldukça uzak durmalısınız. Cilt için en önemli vitamin C vitaminidir turunçgiller en zengin C vitamini içerir.

  • Canlı bir cilt için sigara kullanılmamalıdır. Sigara kullanan insanlar kullanmayanlara göre yaklaşık 2-3 yıl daha yaşlı gözükürler.
  • Sağlıklı bir cilt için uyku çok önemlidir. Uyku her zaman düzenli olmalıdır.
  • Alkol kullanılmamalıdır.
  • Bayanlar makyajlarını temizlemeden yatmamalı makyaj ciltten tamamen temizlenmeli.
  • Her ay en az bir kez profesyonel şekilde cilt bakımı yaptırılmalıdır.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı