KİŞİSEL BAKIM

Cilt Beyazlatan Doğal Maskeler

Cildimiz bazı etmenlerden dolayı doğuştan sahip olduğu rengi zamanla değişebilmektedir. Bu etkenlerin başında çevresel nedenler gelmektedir. Aşırı güneş ışınlarına maruz kalma, kimyasal etkenler, cilt kuruluğu, stres yetersiz beslenme ve aşırı kozmetik ürün kullanımı olarak sayılabilir. İnsanlar genlikle daha açık tenli ve özellikle yüzünde bulunan tüm leke ve izlerden kurtulup kusursuz bir cilt sahibi olabilmek için büyük gayretler sarf etmektedir.

İnsanların Bu ilgi sayesinde cilt beyazlatma alanında oldukça ürünler artmıştır. Ama bu ürünlerin kullanımı hiçbir zaman tercihiniz arasında bulunmasın her şeye doğal olarak çözüm bulanabilir ve uygulayabilirsiniz. Bu tarz ürünler kimyasal olduğu için cilt için sorunlar yan etkiler oluşturabilmektedir. Ve fiyat olarak da oldukça pahalı ürünlerdir. Cilt beyazlatan doğal maskeler sizler için vereceğim. Bu uygulamalar sizlere istediğiniz sonucu verecektir.

Doğal Maske Tarifleri

Yoğurt ile cilt beyazlatma; Yoğurt içerisinde bulundurduğu mineraller ve laktik asit sayesinde cildi beyazlatma etkisine sahiptir. Yoğurt birçok cilt problemlerine iyi gelmektedir aynı zamanda cildinizi nemlendirir besler. Sade yoğurdu cildinize ince bir tabaka halinde sürerek bekletiniz ve daha sonra ılık su ile yıkayınız. Cilt tonunuza etkisi olabilmesi için bu maskeyi birkaç hafta boyunca her gün uygulayınız. Yoğurdun tek başına etkisi cilde oldukça büyüktür.

  • Maskeyi bir tatlı kaşığı bal ile karıştırarak yüzünüze sürebilirsiniz. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 10 dakika beklettikten sonra su ile durulayınız. Sonuçları net alabilmek için günlük olarak tekrarlamanız gerekmektedir. Bu maske içerdiği bal sayesinde ölü hücreleri de temizleyerek cildiniz rahatlatacaktır. Ayrıca maske içerisine limon suyu ve yulaf unu ekleyerek cildinize ekstra nemlilik ve sonuç olabilirisiniz. Sivilce oluşumlarını da önlemede birebir bir maskedir.

Portakal ile cilt beyazlatma; C vitamini kaynağı olan portakal cildinizin ihtiyacı olan C vitaminini temin etmektedir. Ayrıca portakal cildinizi beyazlatmak içinde oldukça zengin içeriklere sahiptir. Portakalı cildinize iki maske ile uygulayabilirsiniz. İlk olarak iki yemek kaşığı portakal suyu(yarım çay bardağı) ile toz haline getirilmiş zerdeçal ile kıvamlı bir karışım hazırlayın. Kol ve bacaklarınızda da uygulayabileceğiniz bir maskedir bu maskemiz. Bu maskeyi gece yatmadan önce cildinize sürün. Gece boyu yüzünüzde kalan maskenizi sabah uyanınca yıkayınız. Bu işlemi her gün tekrarlayınız. İkinci portakal maskemiz için portakal kabuğunu toz haline gelecek şekilde rendeleyin. Rendelenmiş kabuk ve taze yoğurdu karıştırarak macun kıvamına gelecek şekilde karıştırınız. Karışımı cildinize sürün ve 15-20 dakika bekleyip durulayın. Cildinizdeki siyah noktalara ve diğer lekelere kadar temizleme içeriğine sahiptir. Bekleme sonunda cildiniz yıkayınız. Maskeyi hafta da 2 defa tekrarlayınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı