KİŞİSEL BAKIMSAĞLIK

Botoks yapmadan kırışıklıklardan kurtulun

Hidrojen peroksit hemen hemen her eczanda rastlamak mümkündür. Bu preparat dezenfektan özelliğe sahiptir ve açık yaraların yıkanmasında kullanılır. Ayrıca hidrojen peroksitten kozmetoloji alanında da geniş uygulanır.

Hidrojen peroksidin farklı ve bilinmeyen özellikleri:

Hidrojen peroksit antiseptik özelliklere sahip olduğundan yüzde bulunan kızarıklıklar ve tahriş ile mücadelede başarıyla uygulanır. Bu zamanda esas mesele yüzün iyice temizlenmesidir. Hidrojen peroksidin bünyesinde oksijen mevcuttur. O derinin epitel tabakası ile reaksiyona girer. Bu nedenle, cildin gözenekleri ter, yağ ve kirden arındırılır. Ayrıca solüsyon yüzde bulunan tüylerin rengini sarartır. Hidrojen peroksit cildin durumunu dengeler, ona tazelik ve parlaklık görüntüsü verir.

Hidrojen peroksidin bilinmeyen bir özelliği de yüzde bulunan kırışıklıkları açarak yüze botoks etkisi yaratmasıdır.

Bu çözelti aktif kimyasal maddedir. Onu sade haliyle yeni tek başına kullanmak yasaktır. Çünkü katı solüsyon cilde kurutucu etki göstererek ciddi zarar verebilir. Bu nedenle hidrojen peroksidi sadece maskelerin içinde kullanmanızı öneririz.

  • Maske hazırlamak için % 3-li Hidrojen peroksidin kullanın
  • Cildiniz kuru ve hassas ise o zaman maskenin bünyesine aloe suyu, yumurta sarısı, lanolin gibi yumuşatıcı maddeler katın.
  • Maskeyi hazır gibi ince bir tabaka ile yüzünüz çekin.
  • Haftada 2 kez kullanın
  • Yıkadıktan sonra yüzünüze yumuşatıcı krem çekin

Kil ile maske

Bu araç yağlı ciltler için idealdir. Hazırlanması için 1 yemek kaşığı hidrojen peroksit ile karıştırmak gerekir. Maskenin bünyesine birkaç damla çay ağacı yağı ilave edilebilir. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü sıcak su ile yıkayın.

Yaş maya ile maske

Rengi solmuş ve yorgun cilt için ideal maskedir. Yaş mayaya 1 çay kaşığı hidrojen peroksit, 1-2 damla limon suyu eklemek gerekir. Yüzünüzde 15 dakika bekledikten sonra sıcak su ile yıkayın. Bu maske ile esasen göz etrafında olan kırışıklıkları açmak mümkündür.

Lor ile maske

Gençleştirici etkiye sahiptir. Hazırlamak için 1 yemek kaşığı lor-çökelek üzerine 1 çay kaşığı bal ve limon suyu ekleyin. Karışıma 8 damla hidrojen peroksit dökün. İyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu maskeyi yüzde 20 dakikadan fazla tutmayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı