KİŞİSEL BAKIMSAĞLIK

Bebek pudrası ile cilt bakımı

Cildini güzelleştirmek isteyenlerin bazı küçük sırları vardır. Bunlardan biri de bebek pudrası uygulamasıdır. Bebek pudrası ile cildinizin pürüzsüzleşmesi sağlayabilirsiniz. Aslında pürüzsüz bir cilde sahip olmak oldukça kolay yapmanız gereken cildinize gerekli olan bakım ihtiyacını uygulamak.

Bebek pudrasının yüze uygulayarak bir takım problemlere çözüm bile sunabilirsiniz bebek pudrası ile cilt bakımı mesela; eğer yağlı bir cilt yapınız var ise ve yağlı cildiniz yüzünüzde aşırı derecede parlama oluşuyorsa bebek pudrası ile cildinizin daha doğal bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında terleme problemine çözüm olarak da yüzünüze bebek pudrası sürerek yüzünüzde ki terlemeyi bir miktar azaltabilirsiniz. Şunu da söylemeliyim ki bebek pudrası ile yüzünüzde ki sivilcelerden bile kurtulabilirsiniz özellikle de yağlı cilt tipine bebek pudrası ile cilt bakımı sahip olan kişiler bebek pudrasını mutlaka yüzlerine uygulayarak yağlı cilt problemlerinden kurtulabilirler.

Yazının sonlarına doğru bebek pudrası ile cilt maskesi nasıl yapılır ne kadar aralıklar ile cilde uygulanır bahsedeceğim. Eğer dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız bebek pudrasını yüzünüze uygularken kirpiklerinize de sürerek kirpiklerinizin güçlenmesini de sağlayabilirsiniz bunu kirpiklerinize uygulayacağınızdan eminim çünkü hangi kadın kirpiklerinin uzun ve gür olmasını istemez ki. Eğer acil bir işiniz varsa ve saçlarınız yağlı ise durumu 2-3 saat kurtarmak için yağlı olan saç diplerine bebek pudrasını sürüp tarakla tarayarak kuru şampuan özelliği oluşturabilirsiniz. Şimdi size bebek pudrası ile hazırlanabilecek olan yüz maskelerinden bahsedeceğim bu maskeler ile yüzünüzde ki sivilcelerden ve ciltteki kızarıkların tedavi olmasını sağlayabilirsiniz.

Sivilceler için bebek pudrası maskesi malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı bebek pudrası
  • 2 yemek kaşığı gül suyu

Hazırlanışı: Malzemelerin ikisini de bir kase içerisine ekleyerek karıştırın karışım kremsi bir kıvam aldıktan sonra temizlenmiş cildinize parmak uçlarınız ile daire şekli yaparak sürün maskeyi cildinizde 10 dakika kadar bekletin daha sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Sivilcelerinizin azalması için bebek pudrası maskesini haftada bir defa yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Pürüzsüz cilt için bebek pudrası maskesi malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı bebek pudrası
  • 1 yemek kaşığı maden suyu

Hazırlanışı: Malzemelerin ikisini de yeterli miktarda bir kase içerisine ekleyerek kremsi kıvam alana kadar iyice karıştırın elde ettiğiniz maskeyi cildinize sürüp 5-10 dakika kadar yüzünüzde bekletin yeterli kadar beklettikten sonra yüzünüzü soğuk bol suyla iyice durulayın. Pürüzsüz bir yüze sahip olmak için bebek pudrası maskesini haftada bir defa yüzünüze düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı