KİŞİSEL BAKIMSAĞLIK

Bacak bakımı nasıl yapılır?

Temiz ve dikkat çekici güzel bacaklar özellikle yaz aylarında tüm kadınların isteğidir. Temiz bakımlı ve dikkat çekici bacaklara sahip olmak zor bir durum değil gereken özeni temizliği ve peelingleri yaptıktan sonra. Bacaklarımız tüylenme ve kuruma noktalarında kadınlara çok fazla sıkıntı yaratmaktadır, özelliklere tüy ve kılların alındıktan sonra bu sefer bazı bacaklarda ortaya çıkan batıklar kadınları çileden çıkarır bu yazıda gereken bakımları batıklara ve kuruluğa genel olarak bacak bakımınıza uygun bakım çeşitlerini vereceğim. Tabi bakımdan önce sıkılaşmak isteyen kadınlarımız bacak bakımı nasıl yapılır için de sıkılaşma programları egzersizleri yapmaları bacaklarını olduğu kadarıyla sıkı yapmaları her zaman onların güzelliğine güzellik katacaktır.

Güzel bacaklara sahip olmak için selülitleriniz varsa onlardan kurtulmanız gerekmektedir. Selülitler kan dolaşımının bozukluğundan oluşur. Selülitlerden kurtulmak için birçok kremler vardır. Kimyasal ürün kullanımlarını önermediğim için bacak bakımınız için bir doğal maske yazacağım bunu uygulayabilirsiniz.

Deniz tuzu ile selülit maskesi malzemeler;

  • Deniz tuzu
  • Zeytinyağı

Kıvamını ve çokluğunu ayarlamak tamamen size bağlıdır. Hazırladığınız elinizde bulunan malzemeleri temiz bir kap içerisine alarak öncelik yağın yağ içerisine deniz tuzunu katarak iyice karıştırın. Zeytinyağı ve deniz tuzu karışımını biraz bekleterek içerisindeki deniz tuzunun erimesi gerekmektedir. Deniz tuzu yağın içerisinde eridikten sonra kullanıma hazırdır peelinginiz. Uygulaması içinde öncelikle duş alıp cildinizin gözeneklerinin açılması gerekir. Duştan sonra cildiniz bacaklarınız nemli iken maskemizi masaj yaparak uygularız ve streç film ile sararak 20 dakika bekletiniz ve daha sonra temizleyiniz. Bu maske sayesinde cildinizdeki selülitlerden kurtulabilirsiniz. Haftada 2 kere bacak bakımı nasıl yapılır kullanabilirsiniz.

Bacaklarınızın selülit dışında kurulukları içinde her duş sonrası ve akşamları temiz bacaklarınıza bebek yağı ile yağlayarak kuruluklara engel olur ve batık oluşumlarını da bu şekilde azaltabilirsiniz. Bebek yağı yerine zeytinyağı veya bacaklarınız için kullandığınız uygun yağlarınızı da kullanabilirsiniz.

Ağda sonrası oluşan kızarıklar için de işleminiz bittikten sonra bacaklarınıza buz terapisi uygulayabilir ve kızarıklıkları önleyebilirsiniz. Buz terapiniz yine aynı şekilde selülitlere de uygulanabilir ve ağda sonrası uygulamanız her ikisi içinde iyi olacaktır. Diğer bir sorunlarımızdan ise cildin gün boyu pantolon içerisinde kalarak nemini ve canlılığını kaybetmesi ve sıcak duş sonraları görülen pul pul dökülmeleri yok ederek canlı bakımlı bacaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için her gün ve ağdalardan sonra olduğu gibide yağlarla ve nemlendiricilerle nemlendirerek kuruluklarını yok edebiliriz ve sağlıklı bakımlı bacaklara sahip olabilir ve yaz aylarında güzel ve bakımlı görünebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı