KİŞİSEL BAKIM

Arap sabununun cilde 5 faydası!

Arap sabunu olarak da bilinen çamaşır sabununun birçok faydaları vardır. Pek bilinmese de zeytinyağı ve zeytinden hazırlanan Arap sabunları bilinen en eski zamanlardan beri güzellik için doğal bir araç olarak bilinmektedir. Peki, Arap sabununun cilde ve güzelliğe ne gibi faydaları vardır? Sorusunun cevabını sizler için paylaşacağız.

Arap Sabunu Faydaları

Cildi temizlerÖzellikle cilt temizliğinde Arap sabunu çok etkili olup antibakteriyel etkisi ile cildi zararlı toksinlerden ve tüm cilt kalıntılardan temizler.  Arap sabunu % 100 doğal olup, içeriğindeki E vitamini sayesinde vücut ve yüz sivilcelerine ve de yüz kısmında oluşan siyah noktalara karşı etkili bir koruyucudur. Güze, sağlıklı, kusursuz ve parlak bir yüz cildi için yüzünüzü her gün Arap sabunu ile yıkamalısınız. Bu doğal Arap sabununu tereddüt etmeden tüm cilt tiplerinde kullanabilirsiniz. Yani Arap sabunu tüm ciltler için uygundur.

Tırnakları beyazlatır: Tırnaklarınız çabuk kırılıyor ve sararıyorsa, Arap sabunundan kullanmalısınız. Arap sabunu tırnakları güçlendirir ve beyazlatır. Özellikle ellerin günlük olarak Arap sabunu ile yıkanması sonucunda farkı hissedeceksiniz.

Cilde peeling etkisi bırakır: Arap sabunu cildi temizlemekle birlikte, ona peeling etkisi de verir. İçeriğinde tanecikler olmamasına rağmen cildi tüm ölü hücrelerden arındırır. Peeling için sabunu nemli cildinize çektikten sonra biraz bekletip, bir kâsenin içine ovun. Bu sayede vücudunuzu derin olarak temizleyip sağlıklı ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kırışıklıkların önler: Arap sabunu yüzdeki ince çizgilere ve mimik hareketlerinden dolayı oluşan kırışıklıklara karşı çok etkilidir. Antioksidan etkisi bulunan Arapsabunu E vitamini sayesinde cildi pürüzsüzleştirir ve yaşlanma belirtilerini önler.

Ayrıca Arap sabunu aynı zamanda sodyum-hidroksit gibi cilde zarar veren hiçbir maddeye sahip değildir. Her gün cildinize Arap sabunu sürüp 5 dakika bekletin ve yıkayın. Bu sayede yüz cildindeki kırışıkların gittikçe yok olduğunu göreceksiniz.

Cildi nemlendirir: Arap sabunu içeriği bakımından çok zengin olduğundan tüm cildi besler ve nemlendirir. Arap sabununun içerdiği yağ ve linoleik ve oleik asitler sayesinde cildi besler ve nemlendirir. Diğer hazır sabunlarda olduğu gibi cildi kurutmuyor. Arap sabununu düzenli kullandığınızda iyi beslenmiş, nemlenmiş ve pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

NOT: Pek çok Arap sabunu üreticisi var. Bunlardan bazıları artık yağlardan yapılır. Bu nedenle, doğru sabunu seçerken dikkatli olmalısınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı