KİŞİSEL BAKIM

10 Yaş Genç Gösteren Kırışık Yok Edici Maskeler

Derler ki, kadının yaşını boynu ele verir. Gerçekten de, çoğu zaman cilt kırışıkları göğüs ve boyundan başlar. Ancak ev ortamında hazırlayabileceğiniz maskelerle 10 yaşında genç görünebilirsiniz. Sizler için boyun ve göğüs bölgesi için en etkili maskelerin yapımını anlatacağız.

10 YAŞ GENÇ GÖSTERECEK CİLT MASKE TARİFLERİ:

Kırışıkları yok edici özelliği ile boyun ve göğüs bölgelerindeki kırışıkları ve sarkmaları yok eden birbirinde çok etkili ve faydalı cilt bakımı maskeleri tariflerini sunuyoruz.

LİMON CİLT MASKESİ

1 adet limonla, 2 çay kaşığı buğday yağı ve 1 adet yumurtanın beyazını karıştırın. Maskeyi göğüs ve boyun bölgelerine sürerek masaj yapın. 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkanın. Maskeyi haftada bir kez kullanmanız gerekir.

PEKMEZLİ CİLT MASKESİ

4 çay kaşığı üzüm pekmezi ile 1 çay kaşığı yulaf ununu ve 2 çay kaşığı buğday yağını karıştırın. Maskeyi göğüs ve boyun bölgelerine sürüp 20 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk su ile temizleyin. Maske haftada bir kez sürülmelidir.

BALLI CİLT MASKESİ

1 adet yumurta akını, 2 çay kaşığı mısır nişastası ile 2 çay kaşığı balı birlikte karıştırın. Maskeyi göğüs bölgesine çekip 20 dakika bekleyin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Maskeyi haftada iki kez olmak üzere kullanmak gerekiyor. Bu maske özellikle göğüsteki kırışıklıklara ve esnekliğin kaybolmasına karşı etkilidir.

Her maskelerde olduğu gibi maskeleri hassas olan cilt bölgelerine kullanmadan önce kolunuzda deneyin. 5 veya 10 dakika içerisinde kızarıklık olmadıysa bu maskeye karşı alerjiniz yoktur anlamına geliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı